Přeskočit na obsah
MENU

FK NEPOMUK – U 11

Skvělá sezóna starší přípravky (ročník 2012 – 2013)

Když jsme se před rokem sešli poprvé na tréninku, byli jsme plní očekávání, jaká sezóna nás vlastně čeká. V týmu se sešlo kolem 20 hráčů a čekaly nás tři soutěže (Krajský přebor, Okresní přebor a Planeo cup). Tým byl plný kluků, kteří právě přišli z mladší kategorie, a chvilku trvalo, než si vše sedlo a kluci si zvykli na rychlejší tempo a větší rychlost i fotbalovou kvalitu. Už na podzim jsme ale předváděli kvalitní výkony a kluci se neustále zlepšovali. Na podzim jsme se v Planeo cupu prokousali přes dvě kola až do závěrečné kvalifikace (mezi 3 nejlepší týmy v Plzeňském kraji a 60 nejlepších týmů v ČR), kde už ale týmy jako Příbram, FCVP, Sokolov nebo Písek byly nad naše síly. V Krajském přeboru dostávali šanci hlavně kluci, kteří si s míčem už více rozuměli a v Okresním přeboru i ti, které čekala na tréninku ještě nějaká práce. Po kvalitní zimní přípravě, proložené několika kvalitními turnaji (Osek, Zličín, Zimní liga PJ, Nýrsko), které jsme převážně vyhráli nebo byli na bedně, přišla jarní jízda. V krajském přeboru pro 22 nejlepších týmů v kraji, hraném systémem turnajů jsme v jarní části prohráli jen 2 zápasy a nakonec v dlouhodobé tabulce skončili na 2. místě, hned za suverénní FCVP A, se stejným bodovým ziskem jako Domažlice A a nechali jsme za sebou silné plzeňské týmy jako Rapid, Černice, Petřín, Vejprnice nebo i například Sušici, Klatovy, Rokycany, Stříbro a Tachov. A to vše i přes to, že jsme se zápasů krajského přeboru účastnili s jedním z nejmladších týmů v soutěži, když všichni kluci byli ročník 2013, doplněný o Jondu Kováře a Vávru Kühnla z ročníku 2012, kteří byli oporami týmu. Na finálovém turnaji v Rokycanech jsme skončili nakonec na pěkném 6. místě, když před námi skončily hlavně týmy složené pouze z hráčů ročníku 2012, jako jsou FCVP A, FCVP B, Domažlice nebo Rokycany. V okresním přeboru, kde dostávali příležitost hlavně hráči širšího kádru, jsme skončili na 2. místě za Radkovicemi a stejné místo jsme obsadili i na finálovém turnaji v Chotěšově, kde jsme nedokázali využít mraky šancí ve finále s Blovicemi a nakonec smolně prohráli po penaltovém rozstřelu. Mimo hlavní soutěže jsme se v jarní části zúčastnili i turnajů v Břasích a Spáleném Poříčí, které kluci suverénně vyhráli. Třetí červnovou sobotu nás pak čekala dokopná, ale ještě před ní dva turnaje v jeden den (Strakonice a Klášter). Kluci se rozdělili na dvě party a obě party se nakonec rozloučily se sezónou stylově. A-tým s osmi výhrami kraloval na prestižním Strakon cupu a B-tým obdobným stylem ovládl turnaj pod Zelenou horou. Na dokopné stály na stole tedy dva poháry za 1. místo a kluci si mohli s medailemi na krku náležitě užít rozloučení s úspěšnou sezónou. Pro trenéry P. Velíška a J. Martínka bylo příjemným zjištěním, že kluci dokázali v průběhu celé sezóny vytvořit super partu, zlepšovat se, přehrávat soupeře fotbalovostí, chutí i sebevědomím a hlavně na sobě chtěli všichni pracovat a fotbal je bavil. Odměnou pro kluky byly pak nejen poháry a medaile, ale i individuální ocenění kluků na turnajích, pochvaly od trenérů soupeřů a samozřejmě v neposlední řadě také pozvánky do okresních výběrů a na regionální tréninky talentovaných fotbalistů, pořádaných trenéry FCVP.