Přeskočit na obsah
MENU

Mistrovství Evropy v Kramolíně - ohlédnutí

V KRAMOLÍNĚ PROBĚHLO MISTROVSTVÍ EVROPY V TRIALU ZA ÚSPĚŠNÉ ÚČASTI ČESKÝCH JEZDCŮ

AUTOMOTO KLUB NEPOMUK v AČR uspořádal o víkendu 7. a 8. srpna 2021 v Kramolíně závěrečný podnik letošního Mistrovství Evropy v trialu.

Podniku se zúčastnila nakonec devadesátka jezdců ze šestnácti evropských zemí. V sobotu se na start soutěže dostavilo 41 jezdců ve čtyřech kategoriích: ME žen, ME mládeže, Mezinárodní třída žen i mládeže. V neděli pak 49 jezdců opět ve čtyřech kategoriích: ME mužů, Junior Cup, Over-40 Cup a Mezinárodní třída mužů.

Největších úspěchů z českých jezdců dosáhl David Fabián, který v sobotu vyhrál kategorii European Youth Championship po dramatickém souboji s anglickým soupeřem Harry Hamingwayem, a v nedělní soutěži vybojoval skvělé druhé místo v kategorii European Junior Cup, když po stejně tvrdém souboji jej porazil právě Harry Hamingway. David Fabián se stal v Kramolíně celkovým vítězem v kategorii Youth a v kategorii Junior obsadil celkově cenné druhé místo.

Skvělého evropského úspěchu dosáhl také český jezdec Martin Křoustek, mnohonásobný mistr ČR, který bezkonkurenčně ovládl kategorii Over-40 a stal se také celkovým vítězem této kategorie.

Uznání ale zaslouží také další čeští jezdci. Je třeba vyzdvihnout odvahu a výkony dvou českých dívek, když Denisa Pecháčková se skvěle předvedla vynikajícím čtvrtým místem v kategorii European Women Championship a také Petra Budínová, která obsadila místo šesté. K tomu Marek Wünsch, jako jediný jezdec na motocyklu s elektrickým pohonem, vyhrál nedělní soutěž v kategorii EC International.

V mistrovské mužské kategorii European Championship nasbírali cenné zkušenosti dva čeští jezdci, Matěj Mrázek a Dalibor Šulc, stejně tak Tomáš Valenta a Jan Baloušek v kategorii Junior, Filip Heřman a Karel Mašita v kategorii Intearnational a Jan PanenkaŠimonem Prokopem v kategorii Youth International.

Velké poděkování všem, kdo se podíleli na organizaci podniku, který byl mezinárodní JURY hodnocen na vysoké úrovni.